Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Je nutné stavební povolení na pergolu?


Znění dotazu:

Dobrý večer,

uvažujeme o přístavbě pergoly o rozměrech 4×5 m (bude sloužit jako přístřešek pro posezení). Mohu se tedy zeptat, jak stavbu pergoly stavební úřady posuzují? Je nutné získat na realizaci pergoly stavební povolení či jiný souhlas?

Děkuji za odpověď

Mirka P., 18. 03. 2014



Odpověď:

Dobrý den,

záleží na tom, zda bude pergola přístavbou stávajícího objektu nebo samostatně stojícím objektem. Předpokládejme, že se jedná o standardní zahradní pergolu o zastavěné ploše do 25m2. U této stavby probíhá schvalování  dle § 79 odst 2 písm. o Stavebního zákona, který říká, že pokud stavba splňuje předepsané podmínky:

neslouží k výrobě nebo skladování hořlavých látek nebo výbušnin, nejedná se o jaderné zařízení nebo stavbu pro podnikatelskou činnost, je v souladu s územně plánovací dokumentací, je umisťována v odstupové vzdálenosti od společných hranic pozemků nejméně 2 m,

pak není třeba tuto stavbu stavebnímu úřadu hlásit. Stavební povolení ani jiný souhlas tedy není třeba před stavbou pergoly obsatrat (pokud stavba splňuje výše uvedená kriteria).




5,00 z 5 (4 hlasů)

Diskuze

TOPlist