Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Oplocení pozemku dle stavebního zákona


Znění dotazu:

Dobrý den,

mohu se zeptat, dle jakého paragrafu stavebního zákona se posuzuje oplocení pozemku? Našel jsem nějaké informace, ale většina z nich se týkala starého stavebního zákona :(

Děkuji za odpověď

Ondřej S., 15. 06. 2014



Odpověď:

Dobrý den,

dřívější zákonná úprava provádění plotů byla nepřiměřeně tvrdá. Například pro realizaci plotu o výšce nad 1,8 m nebo v případě plotů hraničících s veřejným prostranstvím či veřejnou pozemní komunikací bylo vyžadováno stavební povolení. Toto však již dnes neplatí. Podle nového stavebního zákona 350/2012 Sb. vyžaduje oplocení pozemku dle § 96 pouze územní souhlas (čímž se zachovává možnost posouzení případné dotčenosti veřejných zájmů).




5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist