Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Stavební povolení na bazén?


Znění dotazu:

Dobrý den. Mám dotaz ohledně výstavby bazénu. Plánuji realizaci bazénu, který bude zapuštěn. Jeho rozměry budou 6x3x1,2. Je na stavbu tohoto bazénu nutné stavební povolení? Děkuji

Tomáš N., 12. 11. 2013



Odpověď:

Dobrý den Tomáši,
realizace bazénu je zakotvena v § 79 Stavebního zákona (viz. legislativa), kde jej naleznete pod písmenem p). V tomto paragrafu je uvedeno, že stavební povolení na bazén není třeba u realizací bazénů s půdorysnou plochou do 40m2, pokud se „stavba“ nachází na pozemku rodinného domu nebo stavby pro rodinnou rekreaci. Bazén musí být umístěn nejméně 2m od hranice pozemku. V opačném případě realizace bazénu podléhá „Rozhodnutí o umístění stavby“.




5,00 z 5 (2 hlasů)

Diskuze

TOPlist