Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Stavební povolení na plot?


Znění dotazu:

Dobrý večer,
budu realizovat zcela nové oplocení kolem pozemku svého domu. Mohu se zeptat, zda budu na tento úkon potřebovat stavební povolení či ohlášení? Děkuji za odpověď

Roman Š., 09. 12. 2013



Odpověď:

Dobrý večer Romane,
stavba plotu nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení. Ve Stavebním zákoně (viz. legislativa) je realizace plotu zakotvena v § 103, odstavec e) bod 14 – tedy v té části předpisu, která definuje stavby, u nichž nevzniká nutnost získání stavebního povolení či ohlášení stavebnímu úřadu.
Stavba plotu však vyžaduje dle § 96 územní souhlas. Důvodem této formy územního řízení je nutnost získání vyjádření osob stavbou dotčených – zejména sousedů. Ti musí se stavbou pochopitelně souhlasit, jinak k vydání územního souhlasu nedojde (viz. problematika výstavby plotu řešená na serveru Novinky.cz).




5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist