Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Výměna oken – stavební povolení?


Znění dotazu:

Dobrý večer. Chtěl bych Vás poprosit o radu. V létě budu měnit všechna okna na rodinném domě a proto se chci zeptat, zda je nutné vyběhat pro výměnu oken stavební povolení či ohlášení této změny. Děkuji za Vaši odpověď

Tomáš K., 15. 01. 2014



Odpověď:

Dobrý večer Tomáši,
výměna oken je typický příklad udržovací práce. Práce udržovací jsou definovány v § 103, odst 1., písmeno c (viz. legislativa). V tomto paragrafu je uvedeno, že pro udržovací práce, jejichž provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou není nutné vyřizovat povolení ani ohlášení. Pro výměnu oken stavební povolení tedy není vyžadováno.




5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist