Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Výměna střešní krytiny – ohlašovací povinnost?


Znění dotazu:

Dobrý den, mohu se zeptat, jak mám postupovat při výměně střešní krytiny? Vzniká při výměně ohlašovací povinnost, nebo není třeba tuto změnu hlásit na stavebním úřadě? Díky za odpověď

Jakub G., 13. 12. 2013



Odpověď:

Dobrý den Jakube,
výměna střešní krytiny je dle stavebního zákona chápána jako práce udržovací. Práce udržovací jsou definovány v § 103, odst 1., písmeno c (viz. legislativa). Při splnění podmínek, které jsou ve stavebním zákoně k udržovacím pracím vázány (provedení nemůže negativně ovlivnit zdraví osob, požární bezpečnost, stabilitu, vzhled stavby, životní prostředí nebo bezpečnost při užívání a nejde o udržovací práce na stavbě, která je kulturní památkou), pro výměnu střešní krytiny ohlašovací povinnost nevzniká. Rekonstrukci či výměnu krytiny tak není třeba na stavebním úřadě oznamovat.




5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist