Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Ohlášení odstranění stavby?


Znění dotazu:

Dobrý den. Mohl bych poprosit o radu s odstraněním stavby? V diskuzi na internetu jsem se dočetl, že tento proces je potřeba ohlásit, ve stavebním zákoně jsem však toto nenašel. Jak to tedy je? Děkuji za dopověď

Ondra K., 03. 12. 2013



Odpověď:

Dobrý den Ondro,
odstranění stavby je skutečně třeba v určitých případech ohlásit stavebnímu úřadu. Proces ohlášení se řídí § 128 Stavebního zákona (viz. legislativa). Tento paragraf zmiňuje stavby, pro které není nutné ohlášení o odstranění – tyto stavby jsou vymezeny v § 103 SZ. Pokud se tedy jedná o stavbu, která není uvedena v § 103, je nutné ohlášení odstranění dané stavby, resp. získání povolení pro odstranění této stavby.

Formulář pro získání povolení k odstranění stavby přikládáme pod tento text.






5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist