Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Co znamená „pozemek rodinného domu“? Definice dle stavebního zákona


Znění dotazu:

Dobrý den,

vrátil bych se, prosím, k dotazu z listopadu 2013 ohledně stavebního povolení na bazény. Jak píšete, dle § 79 není za daných podmínek povolení třeba. Zajímal by mě ale pojem „pozemek rodinného domu“? Co si pod tím představit, prosím?
Děkuji

Filip K., 18. 02. 2014Odpověď:

Dobrý den Filipe,

Stavební zákon pojem „pozemek rodinného domu“ opět nedefinuje, ovšem úřady jsou s chybějícím vymezením tohoto pojmu již delší dobu obeznámeny. Při výkladu se tak zpravidla řídí § 2 odst. 1 písm. b) a c). Tedy:

B. stavebním pozemkem se rozumí pozemek, jeho část nebo soubor pozemků, vymezený a určený k umístění stavby územním rozhodnutím anebo regulačním plánem

C. zastavěným stavebním pozemkem se rozumí pozemek evidovaný v katastru nemovitostí jako stavební parcela a další pozemkové parcely zpravidla pod společným oplocením, tvořící souvislý celek s obytnými a hospodářskými budovami,

Snad Vám tato odpověď postačí. Pokud byste stále nevěděl, zda lze aplikovat výše uvedené znění na Váš konkrétní případ, poptejte se na stavebním úřadě.
5,00 z 5 (2 hlasů)

Diskuze

TOPlist