Cílem projektu Stavebni-rizeni.cz je poskytnout účastníkům územního a stavebního řízení ucelené informace a kontakty a usnadnit jim tak tento legislativní proces.


Kdy je třeba stavební povolení dle nového stavebního zákona


Znění dotazu:

Dobrý den.

Mám otázku k aktualizaci stavebního zákona. V souvislosti se změnou SZ se hovořilo o zjednodušení některých procesů, úpravě „sporných“ textů a také o změně způsobu povolování staveb – tedy že stavby, pro které bylo dříve nutné stavební povolení, lze nyní pouze ohlásit. Mohu Vás tedy poprosit o informaci, o které stavby se jedná?

Díky za odpověď

Martin S., 15. 05. 2014Odpověď:

Dobrý den,

máte pravdu. U vybraných realizací skutečně došlo k uváděné změně. Tato změna je však spíše formální, neboť procesy získání stavebního povolení a ohlášení stavby jsou téměř identické. Vítanou novinkou je však širší spektrum staveb či stavebních úprav, které lze provádět bez jakéhokoli ohlášení stavebnímu úřadu.

Uvádění konkrétních realizací, kdy je potřeba stavební povolení, nemá v této situaci žádný význam. Vše naleznete v novém stavebním zákoně č. 350/2012 Sb.. Jednotlivé formy stavebního řízení jsme také řešily v předchozích příspěvcích, jedná se zejména o:

- Stavby vyžadující stavební povolení dle nového stavebního zákona
- Stavby vyžadující ohlášení stavebnímu úřadu
- Stavby, které nevyžadují stavební povolení ani ohlášení

 

 
5,00 z 5 (1 hlasů)

Diskuze

TOPlist